איך לקנות כתובת לאתר אינטרנט?

על מה נדבר?

במדריך הבא, אסביר כיצד ניתן לקנות כתובת לאתר האינטרנט שלכם, במילים אחרות זה נקרא שם מתחם או דומיין (שם בלועזית), וכיצד נוכל להתקין אותו על שרת אחסון.

מה זה דומיין? ולמה אני צריך אותו?

לכל אתר, יש כתובת ייחודיות משלו, בדרך כלל כתובת האתר היא כתובת IP, בעצם כתובת אותו מחשב המאחסן את כל קבצי האתר, אך מפני שלבני האדם קשה יותר לזכור מספרים ולשייך כל כתובת מספרים לאתר, נוצרו שמות המתחם, אותם שמות מתחם משוייכים לכתובות ה-IP של אתר האינטרנט, וכך ניתן להגיע אל האתר באמצעות הקלדה פשוטה וקלה יותר בדפדפן.

אז איך אני רוכש את הדומיין שלי?

ראשית, נצטרך לבחור את השם אותו נרצה שייצג אותו ברחבי האינטרנט, כתובת האינטרנט יכולה לכלול רק אותיות באנגלית (כיום ניתן לשלב אותיות בעברית באמצעות שמות מתחם בעברית, אני אישית פחות ממליץ עליהם, ולכן לא אתייחס אליהן במדריך זה), בנוסף, הדומיין יכול לכלול גם מספרים ואת סימן המקף (-).

אז לאחר שבחרנו שם דומיין לעסק שלנו, לדוגמה: יש לנו עסק למכירת ארנקים, ונרצה לקרוא לו wallets, עכשיו נצטרך להחליט באיזו סיומת אנחנו מעוניינים, כיום יש מאות סיומות, אבל השיקול הראשוני שלנו יהיה האתר נרצה לשדר למשתמשים שלנו שהאתר שלנו ישראל (סיומות כמו co.il), או שאנחנו מעוניינים בסיומות בינלאומיות כמו com ו-net.

אז החלטנו שאנחנו מעוניינים בכתובת המלאה wallets.co.il, (החלטנו על סיומת ישראלית), כעת אנו צריכים לבדוק האם אותו שם מתחם פנוי לרכישה או שנצטרך להתפשר ולמצוא שם אחר, ניתן לחשוב על שם מותג לעסק שלנו, ולא שם גנרי כמו ארנקים (זוהי דוגמה בלבד).

על מנת שנוכל לבדוק האם הדומיין זמין, ניכנס לאחד מהאתרים הבאים (במקרה הזה נצטרך להיכנס לרשמים ישראלים בלבד, מפני שרשמי הדומיינים הבינלאומיים אינם יכולים לספק דומיינים ישראליים).

רשמי דומיינים ישראלים:

לאחר שמצאנו את השם הפנוי שלנו, נוכל לרכוש מכל אחד מהרשמים את הדומיין המבוקש, רכישה/חידוש הדומיין מתבצע אחת לשנה, אבל ביכולתכם לרכוש לשנים רבות יותר.

במידה ואנו מעוניינים בסיומת אחרת, שהיא לא ישראלית, נוכל לרכוש באחד מהאתרים הבינלאומיים הבאים, הרשמים האלו הם מוכרים ותקינים, וניתן לרכוש מהם דומיינים ללא כל חשש.

חשוב לשים לב! לפני כל רכישת דומיין, נבדוק ונאמת מספר פעמיים כי הדומיין המבוקש שלנו הוא זה שאנו עומדים לקנות, לראות שאין שגיאות כתיב, שגיאות הקלדה וכיוצא בזה.

אתרים לרכישת דומיינים בינלאומיים (כמו Com, Net, Info ועוד..):

כיצד נתקין את הדומיין על שרת אחסון

התקנת הדומיין על שרת אחסון לעיתים תיהיה מסובכת לבעלי אתר חדש, לכן מומלץ להיעזר באיש טכני או במפתח האתר שלך.
אך בקצרה, כתובת האינטרנט שלנו מחוברת לשרת בעזרת שמות שרת (Name Server), או באמצעות כתובת IP, כאשר נגדיר לדומיין את כתובת השרת/שם השרת הנכון, ונגדיר בשרת את כתובת הדומיין, החיבור לשרת ייעשה באופן אוטומטי, (עדכון שם המתחם בהגדרות הדומיין יכולים להתעדכן עד ל-48 שעות).

לסיכום

בחירת שמות מתחם זהו תהליך בלתי מופרד מבניית אתר, לכן, חשבו טוב לפני הרכישה, חשבו על השם המתאים ביותר עבורכם, שם קליט וזכיר עבור המשתמשים שלכם, ולא פחות חשוב בחרו בספק דומיין אמין ואיכותי, שיוכל לספק לכם את השירות הטוב ביותר בעת הצורך.

אהבתם את המאמר? אשמח אם תוכלו לשתף

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדין

השאירו תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.